Projekt Veřejná správa online
Veřejná správa online
Příloha časopisu
Časopis Obec a finance
Nové informační technologie
ve veřejné správě
Veřejná správa online

Sdružení pro informační technologie a komunikace – ICTU

Ročník: 2010, Číslo: 1, Rubrika: Z domova

V úterý 26. ledna 2010 došlo na valné hromadě ke sloučení Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) a Sdružení pro informační společnost (SPIS). Vzniklo tak nové Sdružení pro informační technologie a telekomunikace – ICT UNIE o. s. (ICTU), jehož prezidentem byl zvolen Svatoslav Novák, od podzimu 2009 prezident sdružení SPIS.

V průběhu roku 2009 probíhala jednání obou asociací o vytvoření silnějšího a modernějšího uskupení firem a subjektů z oblasti ICT, které bude schopno ve větší míře zastupovat zájmy ICT průmyslu nejen vůči státním a veřejným institucím, ale také prosazovat informační technologie tak, aby byly prospěšné občanům a podnikatelům v České republice. ICT UNIE navazuje na činnost a cíle SPIS a APVTS.

"Činnost ICT UNIE bude účinná jen tehdy, pokud bude podpořena širokou odbornou a podnikatelskou sférou ICT průmyslu. Spojením APVTS a SPISu je toto ve velké míře zajištěno. Věřím, že společně s dalšími partnerskými asociacemi jsme schopni dokázat dlouhodobý přínos informačních technologií a elektronických komunikací pro ekonomiku a život této země", říká prezident ICT UNIE Svatoslav Novák.

pk

Napište nám

Veřejná správa online, příloha časopisu Obec a finance
© 2024 Triada, spol. s r. o., webmaster@triada.cz
Zpět na titulní stranu